Стань одним з нас!
 

Anonymous

Данькевич К. Романси: для голосу в супроводі фортепіано [Ноти] (1985) [pdf] | Оцифровано Гуртом Мова: українська та російська
Автор: Костянтин Данькевич
Місце видання: Київ
Видавництво: "Музична Україна"
Формат: pdf
Кількість сторінок: 52
Джерело: Оцифровано Гуртом
Опис:Видання містить ноти романсів українського композитора Костянтина Данькевича (1905-1984) для голосу в супроводі фортепіано.

Зміст

Родине (Л. Щипахіна)
Вовек: нигде и никогда (Л. Щипахіна)
Чого являєшся мені у сні (І. Франко)
Полудне (І. Франко)
Романс Нины (з музики до драми М. Лермонтова "Маскарад")
Мое сердце (Г. Гейне, рос. текст В. Грибовської)
Серенада Бенедикта (з музики до комедії В. Шекспіра "Багато галасу даремно", укр. текст А. Гозенпуда)
Пастелі. Вокальний цикл на слова П. Тичини: Світанок. День. Вечір. Ніч (П. Тичина)

Про композитора

Костянтин Данькевич (1905-1984) - український композитор, піаніст, педагог. Народний артист СРСР (1954), Лауреат Шевченківської премії (1978).
Закінчив Одеську консерваторію (1929) по класу композиції та по класу фортепіано (В.Золотарьов, П. Молчанов, М. Рибицька), відтоді - її викладач.
Під час другої світової війни Костянтин Данькевич в евакуації керує Ансамблем пісні й танцю НКВС Закавказзя у Тбілісі, а в 1944 році стає ректором Одеської консерваторії, яку очолює до 1954 року.
Найбільше творче досягнення Данькевича в оперному жанрі - оперу «Богдан Хмельницький» (1951) - було піддано нищівній критиці, композитора звинуватили в буржуазному націоналізмі. У відповідь Данькевич створив другу редакцію опери, яка, незважаючи на зміщення політичних та історичних акцентів, набула значного поширення. Компроміс із владою дозволив митцеві продовжити успішну кар’єру: з 1953 року - професор Київської консерваторії, у 1956-1967 рр. - голова правління Спілки композиторів України.
Автор близько 150 творiв, серед яких - 3 опери: «Трагедійна ніч» (1935), «Богдан Хмельницький» (1951) і «Назар Стодоля» (1959), балет «Лілея» (1940), 2 симфонії (1937, 1945), численні хорові і вокальні твори, симфонічні сюїти, поеми, увертюри, ораторії, камерно-інструментальні ансамблі, фортепіанні твори, романси, пісні, музика для драматичного театру і кіно.

Також на Толоці

Андрієвська Н. Якби я вміла вишивать: Пісні [Ноти] (1988)
Барвінський В. Романси: для голосу в супроводі фортепіано [Ноти] (1993)
Білаш О. Вибрані пісні [Ноти] (1979)
Буєвський Б. Пісні [Ноти] (1978)
Буєвський Б. П'ять пісень: для голосу з фортепіано [Ноти] (1965)
Верменич В. Вокальні твори [Ноти] (1975)
Весоловський Б. Прийде ще час: Пісні і танцювальні мелодії [Ноти] (2001)
Гулак-Артемовський С. Дует Одарки та Карася з опери «Запорожець за Дунаєм» [Ноти] (1974)
Гулак-Артемовський С. Стоїть явір над водою [Ноти] (1988)
Данькевич К. Оповідання Кривоноса з опери «Богдан Хмельницький» [Ноти] (1954)
Домінчен К. Шість пісень: для голосу з фортепіано [Ноти] (1961)
Дремлюга М. Три романси: для високого голосу в супроводі фортепіано [Ноти] (1969)
Єдлічка А. Ой був, та нема [Ноти]
Жербін М. Останні квіти [Ноти] (1957)
Задор Д. П'ять українських народних пісень Закарпаття [Ноти] (1962)
Зуєв О. Безсмертник [Ноти] (1980)
Івасюк В. Пісні [Ноти] (1977)
Карабиць І. Мій Києве [Ноти] (1981)
Кирейко В. Обробки двох українських народних пісень [Ноти] (1986)
Кос-Анатольський А. Незабутній вальс [Ноти] (1960)
Косенко В. Взяв би я бандуру [Ноти] (1949)
Коціпінський А. Ох, я нещасний, що маю діяти [Ноти] (1899)
Леонтович М. Дударик. Щедрик [Ноти] (1958)
Показати повідомлення:    

Поточний час: 04-Тра 19:32

Часовий пояс: UTC + 3


Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати в темах на форумі
Ви не можете редагувати свої повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти свої повідомлення на форумі
Ви не можете голосувати в опитуваннях на форумі
Ви не можете прикріплювати файли
Ви не можете завантажувати файли