Стань одним з нас!
 

Anonymous

VA – „Червона рута – 93“ Переможці фестивалю (1993) VHSRip | Pop / Rock / Bard
Стиль: Pop / Rock / Bard (за офіційною градацією фестивалю, а за неофіційною є підстилі Ethno, Electro, Punk, Jazz та інші)
Країна, місто: Україна
Виконавці: Тризуб, Олександр Войтко, Анна-Марія, Аліфант енд Ка, Компроміс, Роман Бурлак, Вій, Опале Листя, Світлана Моцаренко, Турбо-техно-саунд, Алла Попова, 999, Олександр Понорьов, Нація, Ірина Шинкарук, Брати Блюзу
Перелік пісень:
    01. Тризуб - Пан Ніхто
    02. Олександр Войтко - Різдвяні свята
    03. Анна-Марія - Солодкі мрії
    04. Аліфант енд Ка - Дід
    05. Компроміс - Чаклування на сірій чайці
    06. Роман Бурлак - Дивлюсь в твої карі очі
    07. Вій - Політ коршака
    08. Опале Листя - Що це є
    09. Світлана Моцаренко - Молитва
    10. Турбо-техно-саунд - Я поганий
    11. Алла Попова - Роксоляна
    12. 999 - Я проти
    13. Олександр Пономарьов - Сум
    14. Нація - Київ
    15. Ірина Шинкарук - Місячний оберіг
    16. Брати Блюзу - Правдиве життя
Тривалість: 1:17:46
Якість: VHSRip
Відео:
кодек: DivX 5.x
розмір кадру: 640 x 480
бітрейт: 780 кб/с
Аудіо:
мова: українська
кодек: MP3
бітрейт: 128 кб/с
Додаткова інформація:
Із суб’єктивної точки зору погоджуюсь з першоджерелом – є виконавці, яких конче необхідно почути, і навпаки ті, кого можна було б пропустити повз увагу. Хоча для багатьох поціновувачів музики тут знайдеться принаймні 1 виконавець, який йому буде до смаку.
Стосовно якості, то недуже гарна: відео розмите, звук із шумами... Але певен в кращій знайти буде важкувато
На ваш розсуд подаю кілька рецензій на саму Червону руту - 93:

1) від Наталії Фещук (2002 Газета «Чернівці» №50, 51)

Триколірний червоно-чорно-білий фестивальний прапор (символ поп-, рок-музики та авторської пісні) височить на центральній площі. 128 солістів, гуртів та бардів приїхали у Донецький край. У жанрі рок-музики навіть було завойовано найвищу нагороду — Гран-прі. Її отримав родинний гурт з Івано-Франківщини «Брати блюзу». Найслабше на фестивалі виступили барди. Лауреатами «Червоної рути–93» стали: Олександр Пономарьов, Ірина Шинкарук, Алла Попова, гурт «Анна-Марія», Роман Бурлак (поп-музика), гурти «Нація», «Вій», «999» (рок-музика), Олександр Войтко, Вікторія Лозова, Сергій Шишкін (авторська пісня). Напевно, виконавський рівень учасників задовольнив організаторів фестивалю. Бо ж замість 12 запланованих лауреатських місць було аж 15.

2) від Юрія Лісниченка

— Пане Олександре, ви обізнаний з підготовкою і проведенням фіналів "Червоної рути", знаєте й про історію виникнення цього фестивалю, і про перебіг кожного з них. Розкажіть нам про це.
— Від часу проведення першого фестивалю "Червона рута" в Чернівцях минуло п'ятнадцять років. 1989 року в СРСР тривала горбачовська перебудова. Компартія розуміла, що не в змозі стримати повені національного відродження, зокрема й виникнення нової української музичної культури.
Через це ЦК ЛКСМУ приєднався до ініціативи теперішньої "Просвіти" (тоді ТУМ імені Т.Г.Шевченка), Народного Руху України, україно-канадської фірми "Кобза" провести в Чернівцях фестиваль, організатори якого поставили за мету вивести сучасну укра-їнську музику на світовий рівень, вкладаючи в новітні музичні форми український зміст.
Учасниками заходу були відомі тепер "Воплі Відоплясова", сестри Тельнюк, Андрій Миколайчук, Ірина Білик, Олександр Тищенко з гуртом "Зимовий сад", Андрій Панчишин, Тризубий Стас, Віктор Морозов разом із театром-студією "Не журись", Віка Врадій, Василь Жданкін (одержав Гран-прі фестивалю), "Брати Гадюкіни", "Кому вниз", світловодець Володимир Давидов.
До першої "Червоної рути" відбіркового туру не проводили, тому виступити могли всі охочі. Були виконавці і з-за кордону: Люба Білаш (Канада), Дарка та Славко (США), співаки із Франції, Австралії, Аргентини.
чолювали дирекцію нашого першого фесту Тарас Мельник (директор), Анатолій Калениченко (художній керівник), Ірина Сікорська (керівник служби зв'язку із закордонними українцями). Головою журі був відомий композитор Мирослав Скорик, членами журі — співак Тарас Петриненко, поет та видавець Іван Малкович та інші.
Перша "Червона рута" відома ще й тим, що на ній уперше на той час було піднято жовто-блакитний прапор та виконано гімн "Ще не вмерла Україна...". На цьому фестивалі я виконував обов'язки помічника керівника служби зв'язків із закордонними українцями.
На другому фестивалі в Запоріжжі 1991 року мої обов'язки лишилися тими ж. Захід закінчився у переддень оголошення ГКЧП надзвичайного стану. Нашими гостями тоді були відомі дисиденти й правозахисники В'ячеслав Чорновіл, Левко Лук'яненко та Микола Поровський.
Існує така легенда, що коли стався путч, то Чорновіл звернувся до дирекції з такими словами: "І в таборах можна вижити. Не хвилюйтеся, якщо комуністи посадять нас у табори, я навчу вас, як там вижити".
На цьому фестивалі стали відомими "Плач Єремії", "Скрябін", "Табула Раса", "Жаба в дирижаблі". Брав участь у фестивалі й дівочий кіровоградський гурт "Елема", який здобув приз за жіночу чарівність.
Третій фестиваль відбувся 1993 року в Донецьку, куди я поїхав як представник ЗМІ. Статтю про побачене й почуте мною та моєю сестрою Іриною Сікорською було надруковано в газеті "Народне слово". Тогорічним відкриттям стали такі учасники: Руслана, "Брати блюзу" (Гран-прі), Ірина Шинкарук, Віктор Павлік, "Вій", Олександр Пономарьов.
1995 року "Червона рута" відбувалася в Криму — два тижні у Севастополі й тиждень у Сімферополі. Українські виконавці сподобалися місцевій публіці. Про це свідчить концерт на площі Нахімова в Севастополі, де зібралося п'ятдесят тисяч глядачів.
У Криму мали успіх "Океан Ельзи", кіровоградська "Аква-віта", світловодець Віталій Осауленко, що виконував пісні, приперчені чорним гумором, Ані Лорак, Марина Одольська, команда "Вхід у змінному взутті", EL Кравчук, Наталка Могилевська.
Там я працював у дирекції фестивалю разом із теперішнім його директором Мирославом Мельником (тоді він був заступником директора): співпрацював з місцевими та іншими ЗМІ, наклеював афіші, здійснював опитування глядачів. Підготував спільно з Іриною Сікорською статтю про фестиваль для газети "Час/Тайм".
П'ята "Червона рута" відбулася 1997 року в Харкові. Це єдиний фестиваль, на фінальній частині якого я не зміг бути присутнім. Тоді стали відомими "Тартак", "ТНМК".
Наступний фест 1999 року приймав Дніпропетровськ. Для кіровоградців він цінний тим, що в ньому взяв участь дует "Друзі" (частина музикантів із рок-гурту "Весняний галас"). Кращими того року були Росава, рок-команда "Друга ріка". На цьому й двох наступних фестивалях у Києві я був присутнім як представник ЗМІ.
Скріншоти: Джерело:
Особиста оцінка: 10 - без зайвих вагань рекомендую всім!
Показати повідомлення:    

Поточний час: 05-Тра 16:29

Часовий пояс: UTC + 3


Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати в темах на форумі
Ви не можете редагувати свої повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти свої повідомлення на форумі
Ви не можете голосувати в опитуваннях на форумі
Ви не можете прикріплювати файли
Ви не можете завантажувати файли