Стань одним з нас!
 

Anonymous

Петро Панч. Твори в шести томах [Т.4: Гомоніла Україна] (1982) [djvu] | Оцифровано Гуртом Мова: українська
Опис:У романі “Гомоніла Україна” зображено події першої половини 17 століття – з 1638 по 1649 рік.
Глибоко вивчивши справжній хід історичних подій, Петро Панч правдиво показав становище українського народу напередодні визвольної війни 1648...1654 років, назрівання і початок повстання проти шляхетського гноблення.
Головні дійові особи роману — Богдан Хмельницький і Максим Кривоніс. Змальовуючи гетьмана, мудрого державного діяча, письменник уникає іконописності й ідеалізації; не оминає і суперечливі риси героя. Образ соратника Хмельницького, організатора повстання посполитих Максима Кривоноса змальовано з натхненням, поетично, він не терпів жодної непевності, двоїстості і вважав, що нема надійнішого спільника в боротьбі, як свій народ.
«Гомоніла Україна» П. Панча відзначається довершеністю композиції. Три частини твору складаються з дванадцяти розділів-дум, це забезпечує компактність, щільність. Автор гранично точний в описах тогочасних історичних реалій — звичаїв, побуту, вірувань, військового спорядження, одягу; вміло використовує скарби фольклору — думи, пісні, приказки та прислів'я. “Гомоніла Україна” – твір багатоплановий, з численними персонажами і багатьма сюжетними розгалуженнями. В романі діють як історичні постаті – Богдан Хмельницький, Максим Кривоніс, так і низка вигаданих персонажів – Морозенко, Гайчур, Мітла, Півень, Ярина, Нікітін та інші.
Автор: Панч Петро (справжнє прізвище — Панченко)
Місце видання: Київ
Видавництво: Видавництво художньої літератури "Дніпро"
Формат: djvu
Кількість сторінок: 524
Джерело: Власне сканування та обробка, оцифровано Гуртом
Особиста оцінка: 8 - тоді коли я її читав, то мені сподобалосякнига оцифрована у рамках проекту
"Оцифрування книг Гуртом"
Показати повідомлення:    

Поточний час: 18-Тра 17:47

Часовий пояс: UTC + 3


Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати в темах на форумі
Ви не можете редагувати свої повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти свої повідомлення на форумі
Ви не можете голосувати в опитуваннях на форумі
Ви не можете прикріплювати файли
Ви не можете завантажувати файли