Стань одним з нас!
 

Anonymous

Франческо Петрарка. До нащадків моє послання. Таємниця мого зцілення, або Книга бесід про байдужість до мирського (Сповідь) (2018) [pdf, fb2] Мова: українська
Опис:«Отець гуманізму», один з найосвіченіших інтелектуалів своєї доби, славетний латиніст, прихильник свобод і республіканських вольностей, що дружив з тиранами та монархами, Франческо Петрарка (1304–1374) за життя часто думав і писав про смерть, а слави у віках зажив як неперевершений співець кохання.
«До нащадків моє послання» (1350) — автобіографічний твір, своєрідний заповіт прийдешнім поколінням. Це розповідь обдарованого європейця, що вже чогось досяг, але, попри кризу середнього віку, не припиняє шукати свого місця в житті, хоче справити краще враження на спільноту, а найперше — на себе самого.
«Таємницю мого зцілення, або Книгу бесід про байдужість до мирського» (1343) називають щоденником духовної кризи. У деяких перекладах твір виходив під назвою «Сповідь». «Таємниця…» побудована як уявний діалог Петрарки з Блаженним Августином. Упродовж трьох діб учасники діалогу цитують Вергілія, Цицерона, Сенеку і самого Петрарку. Саме байдужість до мирського є способом зцілення, який пропонує Петрарці Блаженний Августин.

Зміст

Таємниця його недуги. Володимир Чайковський • 3
ДО НАЩАДКІВ МОЄ ПОСЛАННЯ • 37
ТАЄМНИЦЯ МОГО ЗЦІЛЕННЯ, або КНИГА БЕСІД ПРО БАЙДУЖІСТЬ ДО МИРСЬКОГО (Сповідь) • 53
Примітки. Володимир Чайковський • 237
Автор: Франческо Петрарка (Francesco Petrarca)
Назва мовою оригіналу: Epistola ad posteros. De secreto conflictu curarum suarum
Переклад з латини, передмова та примітки: Володимир Чайковський
Місце видання: Харків
Видавництво: Фоліо
Серія: Бібліотека світової літератури
Формат: pdf, epub, fb2
Кількість сторінок: 248
ISBN: 978-966-03-6979-5
Офіційний сайт: https://www.yakaboo.ua/ua/do-naschadkiv-moe-poslann...o-mirs-kogo.html
Джерело: Видавничі формати люб'язно надав толочанин bivis. Файл fb2 допрацьований.
Особиста оцінка: 10 - без сумнівів рекомендую всім
Показати повідомлення:    

Поточний час: 01-Тра 18:14

Часовий пояс: UTC + 3


Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати в темах на форумі
Ви не можете редагувати свої повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти свої повідомлення на форумі
Ви не можете голосувати в опитуваннях на форумі
Ви не можете прикріплювати файли
Ви не можете завантажувати файли