Стань одним з нас!
 

Anonymous

Муранов О. У світі водоспадів (Легенди і правда про водоспади світу) [Пер. М.Сидоренка] (1979) [DJVU] | Оцифровано Гуртом Мова: українська
Опис:У книзі автор розповідає про одне з чудес природи- водоспади, їх відкриття, приводить легенди та перекази, пов'язані з виникненням цих нерукотворних природних пам'яток, а також дає багато пізнавального матеріалу.
Слово автору:
Ця книга про водоспади світу. Щоб написати її, автору довелося затратити кілька десятків років на збір матеріалів і на... роздуми. За цей час прочитано багато заміток і статей в журналах та газетах, кілька брошур і тільки одну книжку. Це була нраця Е. К. Рашлейя, англійського
мандрівника, натураліста, великого знавця водоспадів земної кулі; видали її в Лондоні у 1935 році. Відтоді світ водоспадів полонив мене, я полюбив ці чудові витвори природи і почав збирати усі відомості про водоспади, які тільки можна було знайти. В результаті нагромадилася сила-силенна різноманітного матеріалу — заміток, виписок, фотографій, бібліографічних карток, різних довідок.
А тим часом минали роки. Для юних читачів автор написав книги про найбільші ріки світу, про унікальні озера, незвичайні і грізні явища природи. А за книгу про водоспади не наважувався взятись — усе здавалося, що недостатньо підготовлений для цього. Та якось цілком несподівана обставина підштовхнула мене взятися за перо.
На одній із чергових виставок мою увагу привернула книжка, на оправі якої було зображено могутній водоспад. Я одразу впізнав його і згадав пов'язані з ним легенди. Це була друга в світі книжка про водоспади, створена Р. Бартон і опублікована в Англії в 1974 році. Власне кажучи, то був альбом фотографій понад ста водоспадів з досить лаконічними поясненнями до них. На превеликий жаль, в альбомі не було вміщено жодної фотографії водоспаду нашої країни. І враз якось потьмяніла радість від знайомства з цікавою книжкою...
Після цього випадку спогади про вивчене, прочитане й побачене невідступно супроводжували мене. Усе, що зібралося в пам'яті, в архіві, особистій бібліотеці, настійливо просилося на папір. Так з'явилася ця книга. Автор спробував розповісти в ній про те, що за довгі роки пошуків удалося дізнатися про водоспади світу. Автор не ставив перед собою завдання розповісти все про воістину безмежний світ падаючих вод, а зосередив свою увагу тільки на найвизначніших і найлегендарніших водоспадах земної кулі.
Автор: Муранов О.
Місце видання: Київ
Видавництво: Веселка
Формат: DJVU
Кількість сторінок: 175
Джерело: Власний скан

Зразки сторінок

Видання оцифроване у рамках проекту
"Оцифрування книг Гуртом"
Показати повідомлення:    

Поточний час: 03-Тра 12:57

Часовий пояс: UTC + 3


Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати в темах на форумі
Ви не можете редагувати свої повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти свої повідомлення на форумі
Ви не можете голосувати в опитуваннях на форумі
Ви не можете прикріплювати файли
Ви не можете завантажувати файли