Стань одним з нас!
 

Anonymous

Траґедія Галицької України / Упорядник Мегас О. [Матеріали про польську інвазію, варварства і окупацію] (1920) [DJVU] Мова: українська
Опис:Книга присвячена долі українців Галичини в час відновлення польської державності у 1920-х роках.
У 1920 році автор побував у Східній Галичині, і був вражений станом українців. "Шукаю нашої інтелігенції по містах. Її ніби нема. Все поарештоване, інтерноване, конфіноване... Українських провідників не знайдеш тепер між народом. Вони або погинули в таборах, або тиняються на чужині, або загибають по польських в'язницях... Мені вдалось нарешті ввійти у коло недобитків українства у Львові, Перемишлі та Станіславові. Всі вони питають: "Як там стоїть наша справа? Чи дійсно ми засуджені на загибель?..."
Те, що я бачив, чув і відчував в Галичині, назвав я коротко: "Трагедія Галицької України", бо слова ці найвлучніше характеризують суму тих кривавих, брутальних вчинків, які поляки вчинили на українцях західних українських земель. Матеріали і описи, подані у цій книжці, це дуже мала частина тих незчислимих звірств польської руки на Лемківщині, Східній Галичині, Волині, Холмщині і Поліссі..."
Упорядник: Мегас О.
Видавництво: Вінніпег, 1920
Формат: DJVU
Кількість сторінок: 254

Приклади сторінок


Показати повідомлення:    

Поточний час: 19-Тра 14:21

Часовий пояс: UTC + 3


Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати в темах на форумі
Ви не можете редагувати свої повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти свої повідомлення на форумі
Ви не можете голосувати в опитуваннях на форумі
Ви не можете прикріплювати файли
Ви не можете завантажувати файли